menu
/
Wczytuję

Wiejskie i miejskie klimaty - plener- wystawa

Plastyczki namalowały „Wiejskie i miejskie klimaty”

 Mała asp pojechała  na warsztaty plastyczne do Zielonki….

Informujemy, że uczennice lęborskiego  MDK –u  ( pod opieką  Pani Aliny Walkusz) wybrały  się na plener malarski do „Trzech Dębów” w Zielonce koło Sasina.

Termin warsztatów – 29.01 - 2.02. 2018 roku.

Temat –„Wiejskie i miejskie klimaty”

Uczestnicy – Mała asp  z MDK-u.

Patronat  nad warsztatami – sprawuje  Burmistrz Miasta Lęborka.

Sponsor warsztatów – Urząd Miejski w Lęborku.

Na sztalugach!

2.02.2018 roku   -  rodziców  naszych  -  uczennic z  lęborskiej małej asp -  zaproszono na uroczyste otwarcie wystawy składającej się z  przygotowanych  - w terenie  -  przepięknych  prac malarskich. Tematyka wiejskich i miejskich klimatów  tradycyjnie wpływa na wysoki poziom zaprezentowanych obrazów, które w 2018 roku wymagają od 16 uczennic przemieszczania się po okolicach - cudownej Zielonki. Szeroki wachlarz umiejętności plastycznych odzwierciedla:

- chaty, podwórka, szklarnie, pola, las, martwą naturę oraz portrety.

Na paletach!

 Wybrane techniki malarskie - wykorzystane w pracach -  wzbudzają wśród oglądających podziw  i  proszą o wyjątkową  uwagę. Intrygują. Wciągają do dyskusji nad wartościami artystycznymi i talentem młodych plastyczek. W ramach anonimowego oddawania głosu – nagrodzono więc obraz wyróżniający na tle całych warsztatów, a uczestniczki zimowego pleneru  zaproszono do wskazania swoich prac. Wstępną wystawę małych dzieł sztuki nagrodzono brawami i pamiątkowymi zdjęciami.

Pokaz prac w lęborskim MDK-u zaplanowano w okolicach – marca 2018 roku.