menu
/
Wczytuję

Oceń ”Wiejskie i miejskie klimaty” Małej asp.100 wizji artystów!

Oceń ”Wiejskie i miejskie klimaty” Małej asp.100 wizji artystów!

W Zielonce!

Uczennice MDK-u   prezentują nowe obrazy na  plenerze ”Wiejskie i miejskie klimaty” pod  artystyczną opieką nauczyciela  – wicedyrektor placówki..

Patronat nad tym art. – przedsięwzięciem  sprawują właściciele mieszkający w gospodarstwie agroturystycznym „Trzy Dęby” w Zielonce k/Sasina.

Plener dotuje Urząd Miejski w Lęborku ( materiały plastyczne).

Plener zimowy przygotowany   - 23 raz -   przez Panią Alinę -  z lęborskiego  MDK –u wnosi, do środowiska lokalnego,  nowe wizje malarskie, w dość modnym temacie wygłaszania pochwał dla spokojnej wsi i miejskiego tempa życia. Odludne miejsce, na uboczu miasta, ale za to w pobliżu zielonych lasów, licznych gospodarstw, chałup,  ukazuje zalety celowego wyciszenia, z którego korzystają  nasze młode  artystki. Bujna roślinność, sprzęty gospodarstwa domowego, wyjątkowe zakamarki na podwórkach, stare płoty, kawałki drewna, lampy naftowe, świeczniki, czy ustawione przedmioty z  martwej natury,  pokazują kolorowe wizje malarskie. Odzwierciedlenie beztroskiego życia, sprzyja więc magicznemu przeżywaniu ferii zimowych, które, połączone z pasją, tradycyjnie wyzwalają wspaniałą wenę twórczą.

Termin zimowiska – 12 -16 stycznia 2020 roku wnika w kalendarz wydarzeń kulturalnych miasta Lęborka.

Podczas wernisażu!

Pani Alina omawia postępy malarskie wszystkich uczennic, które  następnie wywołuje na środek sali i zachęca do pokazania obrazów. Uwydatnia   przede wszystkim postępy w sztuce malarskiej oraz sposobach dobierania nowych kolorów farb. Wszystkie prace, różnią się jednak od siebie, ale ukazują bogate pokłady talentów  młodych artystek, uczęszczających od SP, aż po Klasy Licealne. Każda  dziewczyna z  pleneru, a także 1 chłopak, zatrzymują na płótnach fragmenty klimatu z Zielonki. Tylko forma podejścia do tematów stwarza dogodne okoliczności do publicznej prezentacji  modnych  obrazów.

Podsumowanie pleneru!

Na zakończenie zimowych zajęć osoby wyróżniające się w opiece nad uczennicami  ( w tym Pani Alina ) otrzymują bukiety pachnących  kwiatów i słodkie czekoladki, co świadczy o szacunku do  całego świata  wypromowanej   sztuki.

Ubogacanie warsztatu plastycznego uczennic zajęć artystycznych ma za zadanie:

- rozwijać talenty młodych ludzi,

- integrować  młodzież,

-  powodować poznawanie nowych technik malarskich,

- zmuszać do ćwiczeń i ukazywania  własnych umiejętności,

- budować nowy  obraz sztuki.

Zajęcia wyjazdowe to także dobra okazja do poświęcenia czasu na kształcenie plastyczne oraz na uzyskanie cennych porad od nauczyciela.

Plener zimowy finansowany jest przez Rodziców MDK-owskich Uczennic.